Akademik-us Son Sayısı Yayınlandı

01 Temmuz 2021, Perşembe 1128

 

Akademik-us 5. Cilt 1. Sayısı Yayınlandı

2017 yılından bugüne kadar 9 sayısı yayınlanan Akademik-us; Artvin Çoruh Üniversitesi İlahiyat Araştırmaları Dergisi ilk sayıdan itibaren nitelikli yayınlar yapmak ve özellikle bölgenin dini birikiminin ortaya çıkarılmasını amaçlamıştır. Bunun için her biri ilahiyat alanının farklı disiplinlerinden araştırma makaleleri, kitap tanıtımları, bilimsel etkinlik tanıtımları, sadeleştirme ve tercüme olmak üzere çok sayıda yayına ev sahipliği yapmıştır. Bunların bir kısmı ise doğrudan bölgenin âlimleri, eserleri ve dini meselelerini konu edinmektedir. 

Kaliteli yayın faaliyetlerinin üniversitelerin önemli bir görevi olduğu bilinciyle dergimizin yayın kalite ve çeşitliliğini artırmak en önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu maksatla dergimizin TR Dizin’de taranması için başvuru yapılmış olup süreç devam etmektedir.  

Bugüne kadar dergimize emeği geçen editör, yazar ve hakemlerimizin yanı sıra, derginin ‘işçiliğini’ sırtlayan editör yardımcısı, çevirmen ve benzeri işleri yürüten arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. 

Prof. Dr. Nebi GÜMÜŞ

Dekan            

Dergimizin son sayısına ulaşmak için tıklayınız.