Akademik-us Son Sayısı Yayınlandı

20 Şubat 2020, Perşembe 102

2017 yılından bugüne kadar, bu sayıyla beraber üç yılda 6 sayı yayınlanan Akademik-us; Artvin Çoruh Üniversitesi İlahiyat Araştırmaları Dergisi ilk sayıdan itibaren nitelikli yayınlar yapmak ve özellikle bölgenin dini birikiminin ortaya çıkarılmasını amaçlamıştır. Bunun için her biri ilahiyat alanının farklı disiplinlerinden araştırma makaleleri, kitap tanıtımları, bilimsel etkinlik tanıtımları, sadeleştirme ve tercüme olmak üzere kırk sekiz farklı yayına ev sahipliği yapmıştır. Bu kırk sekiz yayının on ikisi bölgenin âlimleri, eserleri ve dini meselelerini konu edinmektedir.

Kaliteli yayın faaliyetlerinin üniversitelerin önemli bir görevi olduğu bilinciyle kaliteli bir dergiye sahip olmanın bu görevimiz için iyi bir kapı olduğuna inanıyoruz. Bu maksatla dergimizin TR Dizin’de taranması için başvuru yapılmış olup süreç devam etmektedir. Üçüncü yılını dolduran dergimizin daha kaliteli ve yayın niteliğini arttırıcı değişikliklere heyecanımızı yitirmeden devam edeceğiz. Bunlarla beraber bölgemize olan ilgimizi devam ettirerek ilahiyat alnında referans bir dergi olma niyetimiz ve cehdimiz sürecektir.

Bugüne kadar dergimize emeği geçen editör, yazar, hakem gibi farklı katkıların yanında işin mutfağında derginin ‘işçiliğini’ sırtlayan editör yardımcısı, çevirmen ve benzeri işleri yüklenen arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Nice sayılarda ‘taş üstüne taş koymaya’ devam etmek dileklerimle…

Son sayıya ulaşmak için tıklaynız...

Editör

Arş. Gör. Halil ARSLAN